В даний час багато вчених і розробників продовжують пошуки нових джерел енергії, щоб використовувати якомога менше викопного палива. Можливе рішення даної проблеми прибуває з самого несподіваного місця: з листя тютюну. Новини надійшли з університету Берклі в Каліфорнії.
Буде цікаво побачити тютюн, використовуваний для чогось іншого крім принесення шкоди нашим легеням. Це нове відкриття засноване на можливості програмування клітин рослини для отримання сонячних осередків. Наукове пояснення всьому досить просте (принаймні у формі пояснення) і, в той же час, досить дивне. При використанні генетично спроектованого вірусу вчені в змозі буквально перетворити клітини рослини для створення синтетичних сонячних осередків.
Створення сонячних осередків з листя тютюну
Замість того, щоб створити деяку нову форму рослини тютюну, вчені фактично застосовують свою хімію до існуючих вирощеним видам. Їх виготовлений на замовлення вірус розпорошується на рослину, і потім приходить час просто спостерігати як працює це диво. Вірус заражає клітку, яка, в свою чергу, дозволяє вірусу поширитися так само, як поширюється будь-який інший вірус. Як заражені форми клітин, вони створюють штучний хромофор, які роблять свою справу: вони пускають у хід електрони, одержувані від світла.
Звичайно, самі рослини не використовуються для отримання прямої сонячної енергії, оскільки вони все ще повинні бути зібрані. Після того, як рослини зібрані, структури витягнуті і поміщені в рідину, рослина починає розпадатися. Весь процес може здаватися трохи довгим, але якщо цей процес вдосконалити і розробити в масової формі, то він повністю змінить уявлення про сонячну енергетику.
У той час як ця технологія є інтригуючою і неймовірною, ефект, який вона могла б зробити на світову економіку, ще більше неймовірною.
Однією з найбільш нестабільних галузей промисловості протягом минулого десятиліття було сільське господарство. Фермери боролися зі своїми зерновими культурами, і наші часи не зробили їм життя легшим.
Приплив інвестицій в тютюнову промисловість для створення сонячних осередків з листя тютюну, міг би стати хорошим стимулом для підвищення продуктивності ферм, що спеціалізуються на вирощуванні даної рослини. Адже ні для кого не секрет, що фермери хочуть, насамперед, отримувати прибуток зі своєї землі. Якщо ж така технологія отримає право на життя, то у виграші залишаться і фермери.
Ці осередки, як очікується, не будуть діяти так довго як звичайні сонячні осередки. Але вони, ймовірно, будуть коштувати набагато дешевше. Технологія отримання сонячних осередків з листя тютюну може забезпечити і органічний спосіб виробництва сонячних осередків. А також економічний ефект, якого потребує електронна промисловість і сільське господарство.