Сонячні колектори мають широку сферу застосування. Причому ця сфера поширюється у міру підвищенні цін на енергоносії, створення сучасної інфраструктури або для підтримання життєдіяльності людини в районах, що мають обмеження по газо- і електропостачання.
Основний елемент — подвійна скляна колба (зовнішня поверхня якої служить в якості захисту від пошкоджень) з внутрішньої скляною трубкою, з теплоносієм, запаяним в мідну внутрішню трубку, розташовану в центрі конструкції. Внутрішня трубка покрита спеціальним складом, що забезпечує максимально поглинання сонячної енергії в значному спектральному діапазоні.
В якості теплоносія використовуються складові, які мають низьку температуру кипіння (на основі ефіру або аміаку) Дані колектори мають істотні переваги (найбільш серйозне — забезпечення працездатності при негативних температурах), а їх площа, звернена до сонця, залишається практично незмінною протягом усього світлового дня, що забезпечує їх максимальну ефективність.
Наявність вакууму всередині порожнин трубок забезпечує збереження отриманої енергії і мінімізує зворотні тепловтрати в атмосферу незважаючи на значну площу поверхонь, як кожної трубки, так і сформованого ними колектора.
Менша залежність від орієнтації щодо сонця визначається співвідношенням діаметра трубок і відстані між ними (дані характеристики визначаються виробниками).
Оптимальна орієнтація колектора — на південний захід, південь, або південний схід.
Кут ската даху (установки колекторів) від 25 (мінімум) до 55 градусів.
39 градусів — оптимальне середньорічне значення для України.
В даний час потенційні споживачі геліосистем представлені такими групами.
Домашні системи вакуумних сонячних колекторів
- ТСЖ, в тому числі як в рамках реконструкції старого житлового фонду, так і у новозведених будинках.
- Заміські котеджні і дачні селища.
- Індивідуальні будинки, обладнані басейнами.
- Зимові сади.
Офісні системи вакуумних сонячних колекторів
- Будь-які офісні будівлі мають обмеження по електро / газопостачання, за умови стабільності потреб опаленні або споживанні гарячої води.
- Автозаправні станції, в тому числі і газонаповнювальні, особливо видалення, розташовані поза міською межею.
- Гаражні комплекси.
- Торгові центри і супермаркети.
Промислові системи вакуумних сонячних колекторів
- Санаторії, профілакторії.
- Спортивні клуби і фітнес центри.
- Ветлікарні.
- Готелі.
- Лікарні.
- Басейни.
- Теплиці.
- Автомийки.
- Пральні.
- Школи.
- Ресторани.
І інші в тому числі виробничі об’єкти з потребою в опаленні і гарячому водопостачанні.
Застосування даних систем дозволяє мінімізувати витрати на міський ремонт, виключає розтин дорожнього полотна в ремонтних цілях, зберігає місцеву екологію, ландшафт і насадження.
Геліотехнологіі розглядаються нами як основа вирішення серйозних проблем і, можливо, в найближчі десятиліття спосіб, який може стати основним енергетичним джерелом для ГВП та опалення.