Коли людина живе в розвиненій країні, йому важко уявити те, як люди справляються в тих частинах світу, де електрика все ще є віддаленою мрією. Жителі села Махараштра в Індії стверджували, що люди не хотіли одружитися на їх дочок через брак електрики в селі. Тепер уряд встановив сонячні ліхтарі в селі і у жителів вперше з’явилося освітлення.
Також багатьом важко зрозуміти умови існування людей, що живуть в Африці в районі Сахари, яка є найменш електризованою областю в світі. Раціональному розуму уявити таке життя дуже складно, так як він налаштований на те, що в кожній країні є сучасна інфраструктура, фінанси, технічні ноу-хау, професіонали і т.д. Але нормально мисляча людина буде думати про те, як обійти всі ці незручності.
Студент Канзаського державного університету провів багато часу в роздумах, перш ніж придумав як допомогти жителям Сахари. Він спроектував найбільш підходяще і більш життєздатне джерело освітлення для тих людей, які живуть без електрики.
Канзаський університет є одним з головних університетів, які спеціалізуються на електротехніці. Цей університет працює у співпраці з Джастіном Керрі. Він є відомим державним вченим, який проводить розробки в електротехніці. Разом вони проектують сонячний ліхтар з більш низькою початковою вартістю. Цей продукт буде націлений на людей, що живуть в районі Сахари.
Якщо спробувати освітлити цей регіон за допомогою електростанцій, то знадобитися величезна кількість часу, а при використанні таких пристроїв буде зекономлено значну кількість часу і ресурсів.
Уряди багатьох країн, розташованих на території Сахари, прийшли до висновку, що електрифікація регіону економічно недоцільна. Зараз жителі цього регіону з нетерпінням очікують початку масового виробництва сонячних ламп. Такі лампи будуть набагато більш екологічно чистими ніж гасові лампи. Ці джерела світла до того ж самі по собі безпечні, тому що вони не використовують вогонь.
«Ми просто повинні знайти правильні частини і ідеї щодо того, як побудувати кругообіг енергії».
Джастін Керрі
Джастін Керрі хотів здійснити проект, який буде досить легкий у використанні для населення, що живе в районі Сахари, і мав би відносно невелику вартість.
Сонячний ліхтар складається з трьох головних компонентів:
- сонячної панелі,
- батареї
- і білого світлодіода.
Перш, ніж вибрати головні компоненти ліхтаря, розробники проаналізували різні варіанти і винесли рішення на користь більш дешевих матеріалів. Джастін Керрі сказав, що цей ліхтар приблизно на 30 відсотків дешевше середньої ринкової вартості порівнянної продукції.
Сонячний ліхтар не використовує звичайні запальні трубки, оскільки вони споживають велику кількість енергії: він використовує білий світлодіод. Таке рішення обґрунтоване низькою вартістю, більш довгим свіченням і більшою світловіддачею. Само собою зрозуміло, що цей пристрій коштує набагато дешевше ніж запальні трубки.
Джастін Керрі все ще намагається знайти альтернативу свинцево-кислотній батареї через екологічні проблеми. Литієва іонна батарея була б краще для навколишнього середовища, але її вартість буде значно дорожче.