Альтернативні джерела електроенергії в опаленні будинку

Використання повітряних колекторів в опаленні будинку

Простіше опалювати будинки гарячим повітрям. Його легко нагріти від сонця або електроенергією і розвести по приміщеннях воздуховодами. Цей древній спосіб обігріву набагато дешевше і безпечніше в порівнянні з водяним газовим або дров’яником опаленням.

Таким чином, використання електроенергії та енергії сонця може докорінно вирішити всі проблеми опалення в житловому секторі. Для виробництва «своєї» електроенергії бажано використовувати вітрогенератори.

Наприклад, тепловтрати добре утепленого будинку складають не більше 20 Вт / м 2. Тоді кожну годину будинок площею 100 м 2 вимагає до 2 кВт ∙ год електроенергії на годину (48 кВт ∙ год на добу).

Альтернативні джерела в опаленні будинків

Зараз фахівцями розроблені проекти домашніх повтряних генераторів, які забезпечують на виході 3-5 кВт електроенергії.

Нарешті, не слід забувати також про сонячної енергії, денні надходження якої навіть в зимовий час складають 1,5 кВт / м 2. Застосування кількох таких недорогих колекторів площею 10 м 2 може забезпечити додаткові 15 кВт ∙ г, що становить третину споживаної взимку добової енергії . Зрозуміло, що навесні і восени сонячного годинника, і повітряні колектори повністю забезпечують будинок тепловою енергією.

Сонячні повітряні колектори найбільш доцільно монтувати на простінках між вікнами, так як кут нахилу зимового сонця до горизонту незначно. Тому сонячні промені падають на вертикально розміщений колектор майже під прямим кутом. Суттєвим доповненням до повітряних колекторів можуть бути відображають поверхні, які направляють сонячні промені на колектор. Ясного сонячного дня такі прості пристрої можуть збільшити надходження сонячної енергії в будинку на 20-30%.

Переваги повітряних колекторів

Основні переваги повітряних колекторів є їх простота і низька вартість. Такий пристрій може працювати від невеликої сонячної панелі і вентилятора. Крім того, для надходження теплової сонячної енергії в будинок не потрібні будь-які регламентні роботи.

На сьогодні найбільш раціональним є підлогове або стельове опалення, яке заощаджує до 40% теплової енергії. Для реалізації такого опалення слід розмістити в підлозі і під стелею бляшані повітроводи. Під час руху по ним гаряче повітря нагріває плиту перекриття і через вентиляційні канали виходить назовні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *