Приступаючи до самостійного виготовлення вітроустановки, Вам обов’язково потрібен розрахунок низькооборотного вітрогенератора. Звичайно, ви можете купити відразу готовий, в основному китайський, з надмірно завищеними характеристиками і він буде працювати в кращому випадку на 50% від ваших очікувань.
Як правильно розрахувати генератор?
В інтернеті багато прикладів розрахунку осьового генератора, є навіть знаменита формула:
- E = BLV
або її версія
- E = 2fnmNBoS.
Все це звичайно правильні формули, але що вони нам дають? По суті нічого. Навіть якщо ви вгадаєте магнітну індукцію в зазорі (У) свого майбутнього генератора, за цими формулами можна обчислити лише ЕРС.
Що таке ЕРС і що цей показник дає при проектуванні генератора
Безсумнівно це перше, що треба розрахувати при проектуванні, але ось реальної користі в створенні генератора, цей показник не несе, це лише фундамент. Поясню чому. ЕРС це тільки та напруга, яку ви можете виміряти на виході генератора без навантаження і воно вже «бреше» так, як не враховано опір обмоток.
ЕРС-не показник робочої напруги генератора, як багато хто думає.
В принципі ЕРС ніяк не прив’язаний до розмірів генератора. На генераторі розміром з блюдечко можна отримати ЕРС в кілька кіловольт, просто обертаючи його однією рукою. Так навіщо робити великий генератор, якщо в такі габарити вписується такий «потужний» генератор? А тому, що володіючи таким величезним ЕДСом, даний генератор не зможе зарядити навіть ваш мобільник. Це все до того, що знаючи ЕРС Ви ніколи не зможете спроектувати генератор з характеристиками, які запланували.
Що треба ще знати, крім ЕРС, для проектування
- Напруга, яку видає генератор при певному навантаженні. Я думаю вже все зрозуміли, що напруга і ЕРС-це трохи різні поняття. І тут перша серйозна заковика як його розрахувати. Начебто все просто, знаючи закон Ома, проблем немає.
- Струм, що проходить через навантаження. Теж все просто, знаючи напругу і опір, можна легко порахувати. Проблема в тому, що Ви не розрахуєте струм не знаючи напруги, а напруга не зможете порахувати не знаючи струм. Замкнуте коло виходить. Багато хто робить розрахунки, приймаючи в розрахунку допустимий струм в обмотці. Розраховуючи, наприклад, що за 1 мм. проводу в обмотці потече аж 8 ампер. Це не вірно.
- Скільки магнітів ставити, скільки котушок мотати. Тут зазвичай все зрозуміло-чим більше котушок, витків і магнітів, тим краще і могутніше. Єдине про що забуваємо це про ефективність їх використання. Можна витратити купу грошей на магніти і мідь і не отримати бажаного результату. А можна правильно знайти баланс і домогтися тієї ж потужності меншими засобами і розміром генератора.
- Яку потужність можна «відбирати» у генератора. Важливий фактор. Ви все правильно розрахували, виготовили генератор. Знаючи максимальну потужність генератора, Ви спроектували і зробили вітряк, але не врахували потужність на нагрів обмоток генератора і ось Ви легко отримуєте коротке замикання.
- Геометрія генератора. Щоб ефективно використовувати магнітне поле треба ще знати як правильно розташувати магніти, котушки, на якій відстані один від одного, товщину підстави для кріплення магнітів.
- Інші фактори.
P.S. Ця стаття написана не для того, що б кого налякати, що все так складно. Ні, цілком реально і самому все розрахувати і спроектувати, але треба мати певні знання витративши купу часу на вивчення і експерименти. З першого разу навряд чи вдасться домогтися очікуваного результату, хоча це можливо.
Як ми можемо допомогти в проектуванні генератора
Якщо Ви вирішили самостійно зробити генератор, а часу або знань на розрахунки недостатньо, то ми можемо спроектувати генератор будь-якої потужності і передбачити його характеристики з точністю +/- 10%. Ця розбіжність не так з вини розрахунків, скільки в якості вже вашого втілення. У будь-якому випадку Ви не поховаєте в компаунді купу міді і не будете ночами добувати магніти з зіпсованого генератора.
Ми можемо спроектувати і розрахувати аксіальний генератор будь-якої потужності на будь-яку напругу.
У комплект техдокументації входить:
- Повний розрахунок генератора. Скільки магнітів, котушок, витків, яким проводом мотати.
- Графіки передбачуваної потужності, напруги, ЕРС і струму від частоти обертання.
- Ескіз генератора і котушок із зазначенням основних геометричних розмірів.
Які дані нам потрібні від Вас:
- Яку потужність Ви хочете отримати.
- На яких оборотах повинна вироблятися дана потужність
- Напруга на генераторі при даному навантаженні.
- 100% передоплата за проект.
При необхідності можемо повністю спроектувати вітрогенератор і надати пакет креслень. Вартість обмовляється окремо.