Наливна підлога

Наливні підлоги: особливості технології

Напевно, у наш час дизайном будинків досить важко когось здивувати: здається, вже все давно сказано і показано. Однак архітектори все одно стараються, і ось з’являються то в одному місті, то в іншому різні цікаві споруди – без чітких форм, схожі на обпливли від спеки казкові будиночки… І таке враження, що все в них зігнуте: і стіни, і стеля, і підлога. Природно, все насправді не так. Для комфортного проживання людей наливні підлоги просто зобов’язані бути рівними. Це відомо не тільки будь архітектору зі світовим ім’ям, який навчався довгі роки в престижному університеті, але й звичайному виконробові, що виконує ремонтні роботи в квартирі або будинку.

Як же досягти ідеально рівної підлоги?

Найдешевший варіант, звичайно, це класична стяжка на основі цементу. Однак добре вирівняти її насправді не дуже просто навіть професіоналові.

Підлогове покриття в більшості своїй не витримує під собою нерівностей — від цього воно пошкоджується.

Дану проблему, втім, може відмінно вирішити самовирівнююча наливна підлога (або, як його ще називають фахівці, «самонівелююча»).

Влаштування наливної полови виконують майже всі будівельні фірми, а виробляються вони з полімерних матеріалів і є досить міцним і стійким до різних ушкоджень.
Влаштування наливних підлог

Однак під підлоги наливні полімерні потрібно дуже ретельно готувати поверхню (наносять їх на бетон), та й ціна їх не низька. Правда, що стосується вартості матеріалу і робіт, то варто сказати, що за допомогою даної технології можна вирівняти як дуже нерівну поверхню (завдаючи полімерну суміш товстим шаром), так і тільки поверхня з дрібними дефектами (створивши тонкий наливну підлогу). Витрата будівельної суміші в останньому випадку буде набагато менше. Під час підготовки підстави потрібно ретельно закрити всі отвори, через які може відбутися витік розчину — ця операція також дозволить уникнути зайвих витрат.

Наливна підлога: особливості влаштування

Як же заливаються наливні підлоги? Технологія виконання робіт наступна: спочатку готують основу, прибираючи з нього все сміття, вирівнюючи поверхню і завдаючи грунтовку. Після знаходять найвищу і найнижчу точку підстави і відзначають їх. Далі готують суміш, на основі якої і складаються підлоги наливні полімерні: сухий порошок розводять водою згідно інструкції і перемішують. Тут головне не помилитися, так як надлишок вологи вплине на міцність стяжки далеко не в кращу сторону. Нестача води зробить наливні підлоги в квартирі нерівними: склад не зможе вільно розтектися.

Коли суха суміш залита водою, вона повинна трохи постояти (буквально кілька хвилин), щоб з неї вийшли всі великі бульбашки повітря. Після чого її потрібно ще раз перемішати. Потім проводиться безпосередньо заливка наливної підлоги. Відбувається це так: розчин виливається смугами шириною близько 30 см таким чином, щоб після закінчення робіт була можливість покинути ремонтовану кімнату.

Застосування наливних підлог припускає, що приміщення має бути залито без зупинки, протягом короткого проміжку часу. Адже за 30-60 хвилин схоплюються практично будь наливні підлоги. Технологія ця ніколи не повинна порушуватися. Коли ж площа квартири дуже велика і не може бути оброблена за один день, підлогу потрібно розділити на декілька частин спеціальними рейками.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *