Лінолем

Лінолеум – історія і сучасність

Лінолеум в перекладі з латинської означає «лляне масло». І це говорить про те, що він проводиться, переважно, з натуральної сировини, тим самим завоювавши неймовірну популярність на ринку підлогових покриттів.

Трохи з історії походження натурального лінолеуму

Ще в 17-му столітті для покриття підлоги стали застосовувати тканину, просочену гарячою сумішшю лляної олії, бджолиного воску, смоли і барвника. Пізніше стали додавати каучук. Цей матеріал називався камптулікон (з грецької — «згинаюсь»). Він і з’явився прабатьком лінолеуму.

Вже в другій половині 19-го століття англієць Фредерік Уолтон запатентував виробництво лінолеуму. Це був той же камптулікон, тільки без кори каучукового дерева. А вже на початку 20-го століття лідером з виробництва лінолеуму стала Росія. Одна з найбільших фабрик перебувала в Одесі.

У той час лінолеум був не дуже привабливих забарвлень, в основному, коричневий. Він широко застосовувався в громадському транспорті. Лінолеум вже з малюнком був не дуже зносостійкий і, до того ж, дорогою.

Лінолеум вдома

Було вирішено перейти на виробництво підлогового покриття з синтетичного матеріалу полівінілхлориду. Але вже в 1973 році через дорожнечу нафтопродуктів знову стали виробляти натуральний лінолеум.

Удосконалювалися технології виробництва. І вже зараз його виготовляють із лляної олії, деревної муки, смол хвойних дерев і подрібненого вапна. Вся ця маса повинна визріти в бункерах протягом семи днів. Потім додається натуральний барвник, і отримана суміш спресовується в, так званої, каландровій машині. Розрізаний на смуги матеріал викладається на основу з джуту і знову спресовується. Далі він поміщається в сушильні камери, і через два тижні лінолеум готовий. Ось такий процес виготовлення лінолеуму. На завершення він обробляється спеціальною системою ЄТС для підвищення зносостійкості і практичності.

Лінолеум може бути як в рулоні, так і у вигляді плитки. Товщина лінолеуму складає від 1,5 до 4 мм. Є утеплений лінолеум на ворсових основах. Його застосування дозволяє зробити підлоги більш теплими.

Натуральний лінолеум має масу переваг

По-перше, це екологічно чистий і безпечний для здоров’я людини матеріал. Тому він має широке застосування в медичних і дитячих установах. Крім того, лляне масло перешкоджає утворенню різних хвороботворних бактерій.

По-друге, натуральний лінолеум має високу зносостійкість, простий у догляді та чищення, і може служити до 30 років.

Він також антістатічен, пожежобезпечний і стійкий до лугів і різного роду розчинників. Він незамінний в спеціальних установах. Його також укладають в адміністративних приміщеннях, в офісах, житлових будинках і, звичайно ж, у квартирах.

Тому багато, затіявши якісний ремонт квартир, залишають свій вибір на міцному і довговічному покритті — натуральному лінолеумі. Тим більше, що зараз при такому різноманітті кольорів і відтінків, малюнків і орнаментів (рельєфні, ілюстровані під дерево, пісок, крокодилячу шкіру та інші), Ви зможете задовольнити навіть найнеймовірніші дизайнерські фантазії.

Що ж до укладання натурального лінолеуму, то його краще довірити кваліфікованим фахівцям, які виконають цю роботу якісно, ​​грамотно, витримуючи всі технології.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *