Укладання ламінату за системою Unilink

Технологія укладання ламінату

Якщо Ви не професіонал, і ніколи не стикалися з укладанням ламінату, то Ви можете дотримуватися інструкції, яка буде описана в даній статті. Адже затіявши ремонт квартир, Вам не уникнути такого етапу, як укладання ламінату. Щоб не допустити помилок, Вам знадобиться технологія укладання ламінату.

Потрапивши в будівельний магазин, опинившись у відділі ламінату і побачивши величезний асортимент, будь-якої людини це все вводить в деяку розгубленість. Само собою напрошується питання: «А який же ламінат краще?». З цим питанням Ви звертаєтеся до продавця і у відповідь на нього отримуєте ще більше невідомих для Вас термінів. Одним з таких термінів є система Unilink.

Укладання ламінату за системою Unilink

Дана система забезпечує укладання ламінованих підлогових панелей без використання клею.

Завдяки оригінальній конструкції, панелі досить легко стикуються одна з іншою, тим самим спрощується і прискорюється сама укладання ламінату.

Якщо ж Ви початківець майстер, то потрібно виділити основні пристосування для укладання, щоб дотримувалася технологія укладання ламінату.

Укладання ламінату
  • Розпірки. Укладаються між стіною і панелями.
  • Брусок, призначений для подстуківанія панелей.
  • Молоток.
  • Монтажний ломик (тяга). Допомагає підбити панель у важкодоступних місцях, а також останній ряд панелей.
  • Ножівка або лобзик.
  • Рулетка.
  • Олівець або маркер.
  • Підстильний шар (підкладка).

Якщо для обрізання панелей використовується лобзик або ножівка, то обрізати саму панель потрібно орнаментною стороною вниз. Це необхідно для отримання рівного краю обріза.

Технологія укладання ламінату

І так, перейдемо до самої технології укладання ламінату.

Насамперед потрібно врахувати, на яку поверхню буде проводитися укладання ламінату. Якщо ж це дерев’яну підлогу, то панелі необхідно укладати поперек напрямку дощок.

Якщо ж це бетонну основу, то переконаєтеся, що поверхня повністю висохла. Тільки тоді, коли поверхня остаточно висохла, проводиться укладання ламінату.

Далі по всій поверхні підлоги необхідно укласти підстилаючий шар (підкладка). Вона буває як в рулонах, так і в матах (залежить від виробника). При укладанні першого ряду, не забудьте обрізати замок по всій довжині панелі. Другий ряд необхідно укладати зі зміщенням щодо першого ряду. Між панелями і стіною необхідно укласти розпірки, для утворення температурного шва.
укладання ламінату навколо труб

Іноді виникає така проблема, у відремонтованому приміщенні є стояки різного роду. У тих місцях, де знаходитися стояк, необхідно панелі розмістити таким чином, щоб поперечний шов припадав на центр стояка. Заміряв діаметр стояка, на зістикованих панелях зробити розмітку і вирізати отвір за допомогою дриля з насадкою по дереву в діаметрі більшого на 5-10 мм від діаметра стояка, для утворення температурного шва. Для ідеальної обробки навколо стояків рекомендується використання спеціальних, так званих, розеток.

Закінчивши оздоблювальні роботи з укладання ламінату, завершальним етапом є монтаж плінтуса по периметру. Перед його монтажем не забудьте витягнути розпірки між стіною і укладеними панелями.

Додаткові рекомендації по укладанню ламінату

  • Як і будь-який інший будівельний матеріал, панелі необхідно мінімум 48 годин протримати в тому приміщенні, де буде проводитися укладання ламінату.
  • Переконайтеся, що поверхня, на яку буде проводитися укладання ламінату, рівна, суха і чиста.
  • Торцеві стики в двох сусідніх рядах не повинні збігатися.
  • Ламінат по можливості укладати по напряму світла.
Запобіжні заходи при укладанні ламінату
  • Наклейте на ніжки меблів спеціальні повстяні підошви.
  • Уникайте потрапляння бруду, піску і води всередину приміщення.

Ми також рекомендуємо Вам купити кілька запасних пачок. Це стане в нагоді Вам тоді, коли виникне необхідність у частковому ремонті підлоги або ж усунення дефектів на окремих панелях, отриманих в процесі експлуатації. Адже через деякий час використовуване підлогове покриття можуть зняти з виробництва.

Якщо ж Ви робите ремонт квартири своїми руками, і у Вас немає можливості з ким порадитися або знайти підходящу інформацію з укладання ламінату, то при покупці даного обробного матеріалу в пачці завжди прикладається вкладиш з короткою інструкцією монтажу, де також викладається технологія укладання ламінату. Так що не поспішайте викидати всі папери, не ознайомившись з ними.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *