Теплий дім

Утеплення стін: переваги і недоліки

Психологи стверджують, що відчуття холоду і тепла для людини в деякій мірі суб’єктивно, воно залежить не тільки від температури повітря, а й від навколишнього оточення. Насправді:

  • покладіть на видне місце в кімнаті вовняної помаранчевий плед — і від одного погляду на нього Вам буде ставати тепліше,
  • повісьте на вікна тонкі блакитні фіранки — і від них повіє холодом.

На жаль, така психологічна регулювання температури в будинку можлива лише на кілька градусів. Якщо ж стовпчик термометра в квартирі впевнено опускається все нижче і нижче. Ви в теплому халаті відчуваєте себе не комфортно, навіть незалежно від того, що оточили себе «сонячними» речами, висновок напрошується сам собою: пора провести утеплення стін житла. Як це краще зробити, ми розповімо нижче.

Почнемо з того, що в будинку або квартирі зазвичай найбільша кількість тепла (близько 50%) йде через вікна та двері — так що в першу чергу увагу потрібно звернути в їхній бік.

Якщо ж вхідні двері і вікна в порядку, а Ви продовжуєте мерзнути, значить, проблема, швидше за все, в стінах – їх-то і доведеться утеплювати. Робити це потрібно буде, швидше за все, зсередини — зовнішнє утеплення стін, як правило, виробляють централізовано і далеко не всі будинки піддають даній процедурі.

Втім, якщо Ваша спальня межує, наприклад, з сміттєпроводом, то ніщо не завадить Вам самостійно провести утеплення зовнішньої стіни — це буде більш правильно

Утеплення фасаду

При кріпленні ж теплоізоляційного матеріалу всередині квартири або будинку існує кілька моментів, один з яких полягає в надійному захисті утеплювача від впливу водяної пари, що проникають до нього з теплого приміщення. Справа в тому, що якщо внутрішнє утеплення стін зроблено неграмотно, то пара вільно проходить крізь шар теплоізоляції і конденсується на холодній стіні. Це загрожує не тільки погіршенням властивостей матеріалу, що утеплює, але і появою з часом за ним грибка і цвілі. Природно, сама несуча конструкція під дією вологи теж почне швидше руйнуватися. У зв’язку з вищесказаним технологія утеплення стін всередині приміщення повинна бути наступною:

  • спочатку монтують теплоізоляційний матеріал,
  • потім його захищають паробарьером (припустимо, плівкою або фольгою),
  • і тільки потім йде гіпсокартон.

Другий важливий момент, який у жодному разі не можна випустити з уваги, в тому випадку, якщо відбувається утеплення стін зсередини приміщення — обладнання додаткової вентиляції (адже поверхня з пароізоляційним шаром «не дихає», отже, цілком може виникнути необхідність у збільшенні повітрообміну).

І третій момент, який особливо неприємний для власників маленьких квартир — внутрішнє утеплення стін обов’язково передбачає деяке зменшення площі житла. Проте деякі сучасні теплоізоляційні матеріали досить тонкі, щоб хоч якось мінімізувати втрати життєвого простору.

Види матеріалів для утеплення стін

До речі, про матеріали — їх існує чимало й утеплення стін зовні і всередині будь-яким з них має свої переваги і недоліки.

  • Так, наприклад, мінеральна вата прекрасний звуко-і теплоізолятор, не горить і добре пропускає пар (що дозволяє уникнути усередині утеплювача вологих ділянок). Проте в ній присутні в деякій кількості фенолформальдегідні сполучні, які виділяються досить тривалий час.
  • Скляна вата теж всім хороша, але її здатність сильно вбирати вологу призводить часом до того, що даний матеріал дає усадку через певний час.
  • Внутрішнє та зовнішнє утеплення стін проводять також за допомогою популярного останнім часом екструдованого пінополістиролу. Головними недоліками якого є горючість (у більшості випадків) і відсутність стійкості до органічних розчинників.
Утеплення фасадів

А тепер давайте подивимося, яка ж технологія утеплення стін всередині будівлі. Залежно від типу обраного теплоізоляційного матеріалу порядок дій може бути наступний:

  • жорсткі плити ставлять один до одного встик і кріплять дюбелями,
  • м’який ж рулонний матеріал поміщають між рейками каркаса з дерева або з металу. Тут слід пам’ятати, що утеплювач повинен стикатися з утеплювачем, а ні з рейкою — інакше місця без теплоізоляції будуть промерзати);
  • потім слід пароізоляційний шар у вигляді звичайного або фольгованого поліетилену. Листи накладаються один на одного на 1-2 см і в обов’язковому порядку герметизуються скотчем.

Після цього утеплення стін зсередини можна вважати практично завершеним -залишається лише прибити обрешітку (крок 50-60 см) з дерева. Перед цим бруски необхідно покрити антисептиком) і на неї вже можна монтувати листи гіпсокартону.

Переваги утеплення стін

Наскільки зміниться стан справ в холодній квартирі після такого утеплення? Фахівці стверджують, що навіть невеликий шар теплоізоляційного матеріалу, розташованого вищеописаним способом уздовж межують з вулицею стін, здатний на порядок виправити ситуацію в кращу сторону. До того ж, не дивлячись на те, що утеплення стін зовні більш правильно з точки зору теплотехнічних законів. Монтаж теплоізоляції всередині приміщення також має свої плюси — його можна здійснювати в будь-який час року, незалежно від погоди.

Останній же питання, яке стоїть торкнутися в цій статті — це те, як вибрати оптимальну товщину і щільність теплоізоляційного матеріалу. Найпростіший варіант в цьому випадку — зайти на сайт будь-якої фірми, що продає утеплювач і скористатися пропонованою даною компанією програмою розрахунку. Таким чином можна буде приблизно дізнатися, яким матеріалом вигідніше всього проводити утеплення зовнішніх стін квартири і будинку, а яким – внутрішньої. Другий спосіб — замовити розрахунок у будівельної компанії, яка пропонує такі послуги — обійдеться, звичайно, дорожче, зате і результат буде більш передбачуваний.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *